fbpx

Unetus

Unetuse või unehäirete põhjuseid võib olla mitmeid. Tihtipeale on probleem tingitud mõnest segavast faktorist, nagu stress, vahetustega tööl käimine, liiga hiline ja raske õhtusöök, liiga lärmakas keskkond, valu või kõige sagedamini lihtsalt liigsed mõtted. 

Traditsioonilises loodusravis on liigsetest mõtetest tingitud unetuse põhjuseks enamasti liigse tuule (õhu) elemendi rohkus. Tuule omaduseks on pidev kaootiline liikumine. Nii juhtub ka mõtetega – nad võivad lõputult siia-sinna ringi tuhiseda ja seeläbi häirida ka und. Halb unekvaliteet toob omakorda kaasa mõtetetulva suurenemise ja nii võib sattuda omamoodi nõiaringi. 

Nii vanades Idamaade tarkustest kui Õhtumaa kloostrimedisiinist on teada, et parima une loob tummine soe jook, mis avitab ka siis, kui muid segavaid tingimusi pole võimalik täielikult kõrvaldada. Mõtteid rahustavad ja head und soodustavad soe naturaalne puljong, kus on sees veidike selitatud võid ja kübeke muskaati, soe piimajook paari kuivatatud ploomiga või hoopis soe hõõgvein vürtsidega. Neid tuleks tarvitada õhtul, paar tundi enne uinumist ja soovitav oleks mitte väga suur tassitäis korraga, muidu on uni öise tualeti vahet jooksmise tõttu taas häiritud.

Naturalinda soovitab

Tehtud käsitsi ja armastusega,
Sinu tervise heaks!

Ostukorv
Scroll to Top