fbpx

Naturalinda inimesed

Annika Nellis

Tere!

Mina olen Annika. Olen bioloog, Hiina loodusravi terapeut, taimeravipraktik, imetamisnõustaja, koolitaja ja õpetaja.

Ma armastan loodust – kogu selle olemises ja selguses, tingimusteta. Olen lapsest saati maal elanud, konnanud metsades ja jõe ääres, korjanud taimi ning suhelnud puudega. Mingil ürgsel, seletamata tasandil olen lapseeast peale teadnud, et taimed on meie kaaslased.

Tartu Ülikoolis bioloogiat õppides jäi huvi ravimtaimede vastu kõige muu põneva kõrval tahaplaanile, ent taimemaailm leidis taas tee mu ellu, kui meie perre sündis esimene laps. Kõik, mis olin lapsepõlves taimede kohta teada saanud ja kogenud, kerkis taas pinnale ning soov loodusest ja taimedest abi leida kasvas üha. Ma katsetasin ja uurisin erinevat erialast kirjandust, et rohkem teada ja paremini mõista. Sain aru, et kõiksugu ravimtaimeraamatutes väljapakutud taimed ei pruugi sugugi aidata neil juhtudel, millest kirjeldati. Ma läksin õppima Hiina meditsiini – et mõista inimest kui tervikut ning seaduspärasusi, mis valitsevad inimese ja looduse vahel. Märkasin, et olin intuitiivselt juba hakanud liikuma teel, kus igal sümptomil ja taimel on erinev loomus ning sobivate ravimtaimede leidmiseks tuleb neid teada.

Mitu aastat tagasi hakkasin oma taimeraviteadmisi Põlistarkuste ja Rahvaravi koolis, erinevates töötubades ja koolitustel ka teistele jagama. Juba aastaid olen valmistanud tinktuure, taimeõlisid, erinevaid teesegusid ja salve. Ma armastan üha uute taimede ja nendevaheliste kombinatsioonidega katsetamist. Mulle meeldib otsida minu poole pöördunud inimeste tervisemurede põhjuseid ja lahendusi.

Me oleme osa loodusest ja loodus on osa meist. Usun, et kõik on omavahel seotud, et inimeses on olemas võime terveneda ja et iga tõve jaoks on looduses olemas lahendus.

Mulle võid kirjutada annika.nellis@4tuult.ee

Kaia-Kaire Hunt

Tere! Mina olen Kaia-Kaire, olen Tiibeti traditsioonilise meditsiini terapeut, vaimse tervise õde, meditatsioonijuhendaja ja koolitaja.

Mind on paelunud inimese tervist puudutavad aspektid väikesest peale. Juba tillukese tüdrukuna lugesin ma igavetel täiskasvanute sünnipäevadel laua all vana klassikat – Tervise ABC. Esimeses klassis teatasin õpetajale veendunult, et tahan saada kirurgiks ja otse loomulikult olid mängukarude kõhud “operatsiooni tõttu” lahti lõigatud.

Päris arstimaailma muu tee mind ei viinud, aga peale noore täiskasvanuea seiklemist majanduse ja turunduse valdkonnas maandusin siiski tagasi terviseteemade juurde.

Õige pea sain aru, et tervis ja inimene ei ole lahutatavad loodusest. Peale enam kui kümmekond aastat tagasi Hundiallika keskuse loomist Võrumaal ongi minu jaoks läbi põimunud looduse ja inimese tasakaal ja minu tegevused on rohkemal või vähemal määral just selle tasakaalu maagiaga seotud.

Täna olen ma eestvedaja peamiselt Tallinnas tegutsevas Põlistarkuste ja Rahvaravi Koolis, arendan ja hoian koos oma kaasaga Hundiallika Retriidi- ja koolituskeskust Võrumaa kuplite vahel, ning võtan terapeudi ja vaimse tervise õena inimesi vastu nii Tallinnas kui Võrumaal. Ja igal vabal hetkel korjan taimi ja loodussaadusi, katsetan salvide ja tinktuuridega, loen vanu taimeraviraamatuid ja tänapäevast ravimtaimeteadust ning püüan selles kõiges hoida tasakaalu iidsete teadmiste ja tänapäeva maailmakorralduse vahel.

Usun siiralt, et kõik vastused on loodusest saadavad ja et pole midagi suuremat kui inimese enda vägi. Tuleb vaid seda tundma ja kasutama õppida.

Mulle võid kirjutada: tervemaailm@gmail.com

Naturalinda inimesed

Tehtud käsitsi ja armastusega,
Sinu tervise heaks!

Ostukorv
Scroll to Top