fbpx

Roosilõhnaline kuldjuur

18.30

Põhjamaine ženženn – toniseeriv, jõudu andev, organismi vastupanu suurendav tinktuur.

Tootekood: TIN6 Kategooriad: , , , , , ,

Roosilõhnaline kuldjuur on üks vägev ravimtaim, mis Eesti tingimusteski aias hästi kasvab. Ta on justkui põhjamaade ženženn – adaptogeen, mis aitab kehal kohaneda keeruliste olukordadega ning tasakaalustada keha toimimist, kui on tekkinud tervisemure. Keerulisemalt öeldes – adaptogeensed taimed aitavad stabiliseerida organismi füsioloogilisi protsesse, parandada organismi biokeemilist tasakaalu ning suurendada vastupanuvõimet stressiolukordades. 

Millistel juhtudel kuldjuure tinktuuri kasutada:

  • Vereringe toetamiseks – et aitab parandada rakkude hapniku ja toitainetega varustamist
  • Närvisüsteemi vastupanuvõime toetamiseks ja stimuleerimiseks – aitab kohaneda emotsionaalse stressi ja füüsilise pingutusega.
  • Stressi ja väsimuse korral
  • Keskendumis- ja uinumisraskuste puhul, samuti mälu parandamiseks 
  • Organismi vastupanuvõime tõstmiseks – on antioksüdatiivse toimega.
  • Aju vereringe toetamiseks – et aidates kaasa mõttetegevuse erksusele. 

 Roosilõhnalisele kuldjuure kasutamist minevikus saadavad müstilised lood sellest, kuidas taim aitab tuua surematust. Kuldjuurt peetakse Viikingite müstilise tugevuse põhjuseks, samuti oli kuldjuur Hiina Keisri salajane ravimtaim, mida igati saladuses hoiti ja mille väärtus oli kullastki kallim. Kuldjuure kasvukohti hoiti salajas ja need olid suure väärtusega – nii eriliseks on seda taime läbi ajaloo peetud.

Eesti üks tuntuim ja väekaim teadmamees ja ravitseja, teadlase taustaga Aleksander Heintalu ehk Vigala Sass pidas kuldjuurt üheks oma lemmiktaimeks. Ka tema Ph.D teadustöö – kandidaadiväitekiri oli just seotud roosilõhnalise kuldjuurega. 

Naturalinda tinktuuris kasutatud roosilõhnalise kuldjuured tinktuur on valmistatud on pärit just Vigala Sassi kunagiselt Sassi sealtsamast Sassi rajatud Männisalu talust Saaremaal, mille tegevust jätkab tema pere. pärit kuldjuure juurtest, Seega võib öelda, et tinktuuris kasutatud taim pärineb sellest samast esimesest juurest, mille Sass kunagi Eestisse tõi. 

Koostisosad: 40% mahe etanool, mahe roosilõhnaline kuldjuur (Rhodiola rosea).

Kasutamine: 15 tilka lahjendada 100 ml soojas vees. Sisse võtta vastavalt vajadusele 1-2x päevas.

Ostukorv
Roosilõhnaline kuldjuur
18.30
Scroll to Top