fbpx
Soodus!

Soojendav tinktuur

Original price was: €18.30.Current price is: €16.47.

Tinktuuri koostisesse valitud taimed on soojendava toimega, aidates kehast külma välja viia. Tinktuuri on hea tarvitada, kui ilmnevad esimesed külmetuse sümptomid.

Tootekood: TIN1 Kategooriad: , Sildid: ,

Soojendav tinktuur on hea sooja sisse saamiseks, kui oled õues külma saanud

Tinktuuri koostisesse valitud taimed on soojendava toimega, aidates kehast külma välja viia. Eks me kõik siin Eestimaal ole kogenud seda olukorda, kus “külm on naha vahele pugenud” või “tuul läbi tõmmanud”. Soojendav tinktuur aitab kiiresti ja tõhusalt uuesti keha nö üles soojendada. Tinktuuri on hea sisse võtta, kuioled  just külma saanud ja tahad haigestumist ennetada, või on juba mõned sümptomid ilmnenud.

 

Soojendavat tinktuuri on soovitav tarvitada järgmistel juhtudel:

*Oled viibinud tuule ja külma käes ning tunned, et külm on “kontidesse pugenud”;

*Ilmnevad esimesed hädad, kus kurk on kibe, nina tilgub ja pea on “paks”

*On vaja aidata kaasa keha higistama ajamisele (nt vinduv palavik, mis ei too kaasa tervenemist, vaid kurnab keha);

*Külmal ja niiskel aastaajal võib tarvitada profülaktiliselt 1x päevas, et hoida sooja kehas.

 

Koostisosad: Koostisosad: etanool, ingveri juur (Zingiber officinale radix), raudrohu ürt (Achillea millefolium herba), pärnaõied (Tilia cordata flos).

 

Tarvitamine: 30 tilka lahjendada 50 ml kuumas vees, sisse võtta 3-5x päevas. Oluline on, et toodet tarvitatakse just koos kuuma veega, sest tinktuuri eesmärk on kehasse soojust juurde anda ning kuum vesi toetab seda. Tarvitamise järgselt on soovitav hoida keha ja jalad soojas.

 

Miks just need taimed?

Ingver on tugev antioksüdant, ta toetab immuunsüsteemi ja südame tööd ning tugevdab elujõudu. Ingver on tugevalt soojendav. Idamaade filosoofia kohaselt on külmetamine ja esmane haigestumine seotud millegi välisega (olgu selleks viirus või külmetumine), mis tungib meie kehasse. Seepärast on tähtis esimesena teha kõik selleks, et kehal oleks sees- ja välispidiselt võimalikult soe, poorid avaneksid ja haiguse tooja saaks liikuda kehast välja. Elujõu tugevdamine on tähtis, et meie keha suudaks haigustekitajatele vastu panna.

Pärnaõied aitavad kaasa immuunsüsteemi toimimisele, need toetavad hingamisteede tervist ning on lõõgastava ja rahustava toimega. Juba vanarahvas teadis, et pärnaõied teevad keha soojaks ning ajavad higistama, aidates niiviisi kaasa haiguse väljumisele kehast. Pärnaõite rahustav toime aitab tervenemise protsessile kaasa, sest lõõgastunud keha on vähem stressis ning terveneb lihtsamini.

Ka raudrohi soojendab, andes toetava toime ingverile ja pärnaõitele. Eesti rahvameditsiinis on raudrohtu hingamisteede haiguste puhul tarvitatud. Haigustekitajad sisenevad kehasse just neid teid pidi, seepärast on hingamisteedele vaja anda juurde lisaväge, et paremini hakkama saada. Raudrohi toetab ka seedimist ning kuna meie immuunsüsteem saab suures osas just sealt alguse, on oluline seedesüsteemi toetada.

Ostukorv
Soojendav tinktuur
Original price was: €18.30.Current price is: €16.47.
Scroll to Top