fbpx

Kõhutilgad

18.30

Tinktuur, mis pakub tuge seedimisega seotud probleemide korral.

Tootekood: TIN4 Kategooriad: ,

Kõhutilkasid võib tarvitada järgmistel juhtudel:

  • Seedetegevuse soodustamiseks
  • Söögiisu parandamiseks
  • Kõhugaaside korral
  • Kõhulahtisuse puhul
  • Toetava vahendina, kui tarvitate antibiootikume

Koostisosad: 70% mahe etanool, mahe halli lepa käbid (Alnus incana), mahe tammekoor (Quercus robur), mahe koirohi (Artemisia absinthum).

Kasutamine: 20 tilka lahjendada 100 ml soojas vees. Sisse võtta vastavalt vajadusele 3-4x päevas.

 

Miks just need taimed?

Halli lepa käbisid on traditsiooniliselt tarvitatud kõhulahtisuse korral, sest taim sisaldab parkaineid, mis aitavad kehas lappama läinud protsesse kokku kootada. Traditsioonilises rahvameditsiinis on lepa käbisid ka ägeda ja kroonilise soolepõletiku ning jämesoolepõletiku korral kasutatud. Rahvameditsiinis soovitatakse lepa käbidest valmistatud tõmmist tarvitada ajal, mil on vaja kasutada antibiootikume.

Ka tammekoor sisaldab palju parkaineid ja tanniine, mistõttu aitab see kaasa kõhulahtisusega seotud ebameeldivuste taandumisele. Samuti toetab tundliku soolestikuga inimeste seedimist.

Koirohi on klassikaline kõhumurede korral kasutatav taim. Mõru maitse tõttu aitab ta kaasa seedemahlade eritumisele, seega parandab söögiisu ja soodustab head seedimist. Ain Raali, Kristel Vilbaste ja Mikk Sarve raamatu „Eesti Ravimtaimed I“ andmetel on erinevad uuringud näidanud, et koirohi aitab vähendada mao- ja soolegaaside teket ning omab sooleparasiitide vastast toimet.

 

Ostukorv
Kõhutilgad
18.30
Scroll to Top